Cykloturistika

Mikulovsko nabízí pro cykloturistiku výborné podmínky. Je protkáno hustou sítí značených cyklotras, které navazují na dálkové trasy i místní trasy v sousedních regionech. Cyklotrasy Vás zavedou k těm nejatraktivnějším turistickým cílům a jsou bezpečně sjízdné i pro nejmenší adepty cykloturistiky.

K méně náročným trasám vhodným pro rodiny patří okruh kolem ATC Merkur Pasohlávky vedený po březích Novomlýnských nádrží, trasy v Lednicko-valtickém areálu a s výjimkou úvodního výjezdu z Mikulova také cyklistický okruh a naučná stezka Stará hora.

Krásné výhledy a náročnější profil nabízí například okruh okolo Pálavy po trase: Mikulov – Klentnice – Perná – Horní Věstonice – Dolní Věstonice – Pavlov – Klentnice – Mikulov nebo Naučná vinařská stezka Mikulov.

K delším a náročnějším trasám patří Mikulovská vinařská stezka nebo Moravská vinná stezka. Stezky navazují na systém cyklotras v rakouském příhraničí.

Do regionu můžete na kole přijet například po mezinárodní cyklotrase Greenways, která spojuje Prahu a Vídeň, po Jantarové stezce, která přivádí cykloturisty z Brna a ze severního směru až ze vzdáleného Polska a přes rekreační oblastí Pasohlávky pokračuje jižním směrem na Vídeň.

Další možností je Moravská stezka která sleduje tok řeky Moravy a přes Lednicko-valtický areál směřuje do Sedlece, kde se napojuje na mezinárodní trasu Greenways Praha–Vídeň. 

Na kole se tu dá dojet téměř kamkoliv. Existují však výjimky, které prosíme, abyste respektovali. Jsou to cenné přírodní rezervace, do kterých je vstup povolen pouze pěšky po značených stezkách a části Lednicko-valtického areálu, například zámecký park v Lednici.

V naší databázi najdete nabídku ubytování zařazeného do systému Cyklisté vítáni a dalších potřebných služeb.

Img_3688_stredni_nadrz[1]

Img_5293_palava[1]

sklepy_0034[1]