Historické památky

Text

Nejvíce historických památek Mikulovska je soustředěno v jeho historickém centru - ve starobylém Mikulově. Z dálky každého příchozího vítá jedinečná veduta města se zámeckou věží, baštou Kozího hrádku a kostelem sv. Šebestiána na Svatém kopečku.

Zámek tvoří jádro městské památkové rezervace, která zahrnuje množství církevních i světských staveb, ale také dominantu náměstí - monumentální sousoší Nejsvětější Trojice.

Na Mikulovsku se nachází také unikátní příklad vesnické lidové architektury. Najdete jej v nedalekém Pavlově, kde je chráněný soubor selských gruntů a sklepních domů upravených ve stylu tzv. lidového baroka.

Pozoruhodnými památkami jsou rovněž zříceniny pálavských hradů - Děviček a Sirotčího hrádku.

Při toulkách po obcích regionu pak můžete narazit na mnoho dalších zajímavých památek. Patří k nim i svědkové nedávné doby - bunkry tvořící součást československého pohraničního opevnění budovaného před 2. světovou válkou.

Pokud byste přivítali zasvěcený výklad průvodce, obraťte se na Turistické informační centrum v Mikulově. A pokud rádi objevujete skryté poklady sami, přejeme hodně příjemných zážitků.

zamek_duben_09 025[1]

Img_2194_pavlov[1]