Naučné stezky

  Text

  Přírodními, ale také vinařskými a historickými zajímavostmi Mikulovska Vás provede několik naučných stezek, navazujících na systém značených pěších a cyklistických tras.

  Přírodní poklady nejcennější části Pálavy Vám představí naučná stezka Děvín. Naučná stezka Turold Vás zase zavede do míst, kde se nachází podzemní jeskynní labyrint s unikátní "květákovou" výzdobou a geopark.

  Pokud Vás zajímá, jak se pěstovala a pěstuje vinná réva na úpatí Pálavy, vydejte se na naučné vinařské stezky Mikulov nebo do Pavlova. Podobně zaměřená stezka Stará hora Vás zavede do oblasti Novosedel.

  Na výlet do dávné historie zdejšího kraje se můžete těšit, když vyrazíte z Dolních Věstonic na naučnou stezku představující archeologické objevy světového významu. Osudy mikulovské židovské čtvrti mapuje stezka směřující na jeden z nejrozsáhlejších a nejvýznamnějších židovských hřbitovů na našem území.

  Více informací o naučných stezkách získáte v turistických informačních centrech v Mikulově nebo v Pasohlávkách. Stezky Vám nabízejí nejen zajímavé informace, ale zavedou Vás také na nádherná místa Mikulovska. Děkujeme Vám, že je pomáháte udržovat čistá a přejeme Vám příjemný zážitek.

  Naučná stezka Děvín

  Img_5293_palava[1]